en-Základy esenciálnych olejov

08/04/2023

Čo sú esenciálne oleje?

Ak ste si niekedy privoňali k ruži, zakúsili ste aromatické vlastnosti esenciálnych olejov. Tieto prírodne sa vyskytujúce, prchavé vonné zlúčeniny sa nachádzajú v semenách, kôre, stonkách, koreňoch, kvetoch a iných častiach rastlín. Esenciálne oleje poskytujú rastlinám ochranu pred enviromentálnymi hrozbami a zohrávajú úlohu pri opeľovaní rastlín. Okrem toho, že esenciálne oleje majú vrodené pozitívne účinky pre rastliny a že sú krásne voňavé pre ľudí, tiež sa oddávna používali pri príprave jedál, starostlivosti o krásu a zdravie.

Ako sa používajú esenciálne oleje?

Esenciálne oleje majú širokú škálu použití pre emočné a telesné zdravie. Dajú sa používať jednotlivo alebo v komplexných zmesiach jedným z troch spôsobov:

Aromaticky

Keď sa určité oleje rozptyľujú za pomoci difúzera, môže to mať veľmi povzbudivé účinky, kým iné oleje môžu pôsobiť utišujúco a upokojujúco. Difúzovanie esenciálnych olejov dokáže prečistiť vzduch a zbaviť ho nechcených pachov.

Lokálne

Pokožka dokáže veľmi ľahko absorbovať esenciálne oleje a preto môžu byť bezpečne nanášané lokálne.

Vnútorne

Niektoré esenciálne oleje majú bohatú históriu používania vo varení a dajú sa cielene používať ako doplnky stravy pre zdravie.

Esenciálne oleje sú úžasným a sľubným spôsobom, ako sa starať o Vaše zdravie a tiež zdravie Vašej rodiny. Nezáleží na tom, či esenciálne oleje nanášate lokálne na pokožku alebo si užívate ich vonné účinky prostredníctvom difúzie či ich užívate vnútorne, pretože pozitívne účinky esenciálnych olejov sú neobmedzené.

Preto sa budete chcieť uistiť, že esenciálne oleje, ktoré používate, vedia splniť to, čo sľubujú. Budete sa chcieť utvrdiť v tom, že si vyberiete esenciálne oleje kvôli ich účinnosti a čistote.