Zdravý spánok

zdravie na prvom mieste 

TIENS Prikrývka pre zdravý spánok


Spánok má zásadný význam pre naše telesné a duševné zdravie. Zohráva dôležitú úlohu v správnom fungovaní nášho imunitného systému, metabolizmu, pamäťovej kapacity, schopnosti učiť sa a mnoho ďalších. Vďaka TIENS Prikrývky pre zdravý spánok môžete zlepšiť kvalitu a dĺžku vášho spánku.

POPIS

Pre vedcov je stále záhadou, prečo naše telo potrebuje takú dlhú dobu odpočinku a ako to vlastne funguje. Ale všetci sa zhodujú, že ľudia spánok potrebujú, ak si chcú udržať optimálne zdravie a pocit pohody. Počas spánku náš mozog pracuje veľmi intenzívne - upevňuje a konsoliduje pamäťové vstupy a spracováva neuveriteľné množstvo informácií, ktoré počas dňa pozbieral. Telo potrebuje spánok na regeneráciu a obnovu, rast svalovej hmoty, na opravu poškodeného tkaniva a tvorbu cenných hormónov. Spánok ovplyvňuje naše emócie, reakcie a dobré zdravie. Po noci strávenej výdatným spánkom vieme jasne myslieť, rýchlo reagovať a máme dobrú náladu. Nedostatok spánku môže zvýšiť riziko vzniku vysokého krvného tlaku a srdcových ochorení.

Podľa tradičnej čínskej medicíny je spánkový cyklus dynamickou interakciou medzi jin a jang, ktorá je prepojená so základným prvkom nazývaným šen (Shen).

Spánok je veľmi dôležitou zložkou podieľajúcou sa na udržiavaní rovnováhy jin a jang v tele. Denné a sezónne cykly v prírode ovplyvňujú jin a jang vo vesmíre. TČM zdôrazňuje, že ľudské telo je naprogramované tak, aby žilo v harmónii s prírodou. Preto každý z nás musí dbať o to, aby spal hlbokým a pokojným spánkom.

TIENS Prikrývka pre zdravý spánok bola vytvorená ako spojenie znalostí 5000 rokov starej tradičnej čínskej medicíny a znalostí týkajúcich sa energetických tokov v meridiánoch nášho tela. Vďaka použitej technológii môže tento produkt prispievať k zmierneniu únavy a zlepšovaniu dĺžky a kvality spánku. V dôsledku toho môže v tele hladko prebiehať prirodzený detoxikačný proces, čo podporuje zdravie celého organizmu.

ZLOŽENIE PRODUKTU

Vlákno Lukens
Vlákno Lukens je nový druh funkčného polyesterového vlákna; je nafúknutejšie a priedušnejšie ako bežné vlákna. Udržiava telo dlhodobo v teple a napomáha tak správnemu krvnému obehu.

Bavlna s ďalekým infračerveným žiarením a aniónmi
Bavlna s nanotechnológiou, ďalekým infračerveným žiarením a aniónmi je vyrobená z turmalínu procesom pozostávajúcim z 23 krokov. Turmalín uvoľňuje ďaleké infračervené žiarenie a anióny, ktoré zvyšujú kvalitu spánku.

Anióny
Anióny, tiež známe ako "strážcovia ochrany životného prostredia" a "vzdušné vitamíny", fungujú ako sterilizácia, očista vzduchu, odstraňovač prachu a eliminácia roztočov. Taktiež zvyšujú množstvo kyslíka v bunkách, udržiavajú acidobázickú rovnováhu ľudského tela a odstraňujú únavu spôsobenú hromadením kyseliny mliečnej v tkanivách a svaloch.

Ďaleké infračervené žiarenie
Ďaleké infračervené žiarenie (FIR) je neviditeľné elektromagnetické vlnenie slnečného svetla s vlnovou dĺžkou 4~1000μm. FIR absorpčné spektrum ľudského tela je podobné absorpčnému spektru vody, umožňuje rezonanciu s ľudskými molekulami a zvýšenie teploty v častiach tela. To je termálny efekt FIR, ktorý vedie k sérii fyziologických účinkov: väčšej aktivite molekúl, lepšej cirkulácii krvi (konkrétne mikrocirkulácii), lepšiemu metabolizmu a imunite, eliminácii zápalov, sterilizácii a detumescencii (ústupu opuchov). Vďaka tomu je FIR známe ako "svetlo života".

ÚČINKY

Podľa tradičnej čínskej medicíny môže dobrý spánok:

 • navodzovať hlboké uvoľnenie:
 • môže napomáhať pri zmiernení únavy,
 • môže ovplyvňovať kvalitu a dĺžku života.

Navodenie hlbokej a zdravej relaxácie zlepšuje prirodzený proces detoxikácie, ktorý nerušenie prebieha bez prekážok a podporuje zdravie celého tela.

POZNÁMKY

TIENS Prikrývka pre zdravý spánok nemá kontraindikácie pri užívaní liekov, preto môže používateľ pri používaní prikrývky bez ovplyvnenia bezpečne pokračovať v liečbe alebo inej zdravotnej terapii. Pred prvým použitím si starostlivo prečítajte priložený návod na použitie.

UPOZORNENIE

Vyhnite sa poškriabaniu alebo poškodeniu povrchu výrobku ostrými predmetmi ako sú kľúče alebo nožnice.

ÚDRŽBA

Ak sa výrobok znečistí, na jeho vyčistenie použite čistú jemnú handričku navlhčenú vodou alebo neutrálnym čistiacim prípravkom, výrobok jemne pretrite, vyhlaďte a nechajte prirodzene vyschnúť (teplota vody ≤ 40°C). Aby bol zachovaný tvar a predĺžila sa životnosť výrobku, neodporúča sa ho prať ani chemicky čistiť.

Ďalšie infomácie k TIENS Spánkovému systému nájdete tu:

TIENS Spánkový systém - prezentácia

Dobrú noc - leták

TIENS Matrac pre zdravý spánok


TIENS Matrac pre zdravý spánok bol skoncipovaný na základe doktrín 5000-ročnej tradičnej čínskej medicíny a energetických tokov v meridiánoch. Vďaka patentovanej technológii, akou sú TIENS energetické hviezdy, TIENS Matrac pre zdravý spánok uvoľňuje zdraviu prospešné anióny a vytvára vo svojom okolí ďaleké infračervené magnetické pole zlepšujúce kvalitu vzduchu okolo človeka počas spánku, a tiež jemne magnetizuje naše bunky, čím zlepšuje prúdenie krvi, prináša úľavu pri únave a harmonizuje jednotlivé telesné sústavy.

Spánok na tomto matraci môže pomôcť vyrovnať biologické magnetické pole ľudského tela, odstrániť únavu, zlepšiť dĺžku a kvalitu spánku. Takýmto spôsobom sa nenaruší detoxikačný cyklus, čo prospeje zdraviu celého tela.

Okrem toho, unikátny odľahčený dizajn prenosného obalu zaručuje ľahkú manipuláciu a je ideálny na použitie doma i na cestách, obzvlášť pre tých, ktorí hľadajú vyššiu kvalitu životu.

Nadčasový klasický dizajn umožňuje TIENS Matracu pre zdravý spánok zapadnúť do každého interiéru.

POPIS

Podľa tradičnej čínskej medicíny by si ľudia mali uchovať zdravie, ak budú 30% úsilia venovať náprave rôznych stavov a 70% úsilia udržiavaniu zdravia. Čo sa týka náprav, tradičná čínska medicína vysvetľuje, že ľudia môžu vyvážiť stav svojich orgánov prijímaním dôležitých prvkov z rozmanitých zdravých potravín, z produktov pre zdravie a prostredníctvom ďalších nápravných prostriedkov. Čo sa týka udržiavania zdravia, je potrebné sa zamerať na vytvorenie prospešných návykov, akými sú zdravý spánok, vyvážená strava, cvičenie a ďalšie aspekty zdravého života.

TIENS Matrac pre zdravý spánok bol vyvinutý v súlade s princípmi tradičnej čínskej medicíny a v súlade s teóriou hlavných a vedľajších dráh (meridiány a kolaterály). Obsahuje 108 Energetických hviezd (Energy Stars) pre jednolôžko a 156 Energetických hviezd pre dvojlôžko. Účinne sa tak súčasne uvoľňuje magnetická energia, infračervené žiarenie a anióny, ktoré spoločne podporujú správne fungovanie a dobré okysličenie buniek tela. TIENS Matrac pre zdravý spánok navyše obsahuje aniónové vlákna a uhlíkové vlákna z prírodného bambusu. Je koncipovaný v súlade s funkciami a energiami ľudského tela a dokáže vyvážiť jeho biologické magnetické pole, zmierniť únavu, zlepšiť spánok a podporiť imunitný systém a ďalšie zdraviu prospešné funkcie. Dodá energiu na ďalších 24 hodín, poskytne pokojný spánok prospešný pre srdce a celé telo a umožní sa dostať do dobrej zdravotnej kondície!

Ako to funguje:TIENS Matrac pre zdravý spánok uplatňuje v praxi teóriu Vnútornej knihy žltého cisára - chladná hlava a teplé nohy znamenajú dobrý spánok. TIENS Energy Star (Energetická hviezda) ovplyvňuje naše telo od hlavy až po päty na základe vedeckého pochopenia jeho funkcií. Rozptýlený magnetizmus sa môže spájať a do tela vstupovať v akupunktúrnych bodoch na chrbte a končatinách. Silný magnetický zväzok stimuluje rezonanciu v hlbokých akupunktúrnych bodoch a v čchi, rovnako ako aj v krvi obiehajúcej v hlavných a kolaterálnych dráhach, čo otvára akupunktúrne body a rozširuje akupunktúrne dráhy.

Technológia TIENS Energy Star - TIENS Energetická hviezda

TIENS patentované Energetické hviezdy dokážu stabilne a neustále uvoľňovať anióny, magnetizmus a infračervené lúče.1. Anión je niečo ako vitamín vzduchu. TIENS Energetická hviezda ich dokáže uvoľňovať veľké množstvo, čím účinne zlepšuje kvalitu vzduchu v miestnosti a čistí vnútorné prostredie ľudského tela, udržuje zásaditosť telesných tekutín tam, kde je to žiaduce a uvádza nervový systém do rovnováhy.2. Magnetickým siločiaram sa taktiež niekedy hovorí čchi Zeme. TIENS Energetická hviezda dokáže uvoľniť magnetické siločiary o sile 400-800 gaussov, ktoré rezonujú s frekvenciou mikromagnetov ľudského tela. Navyše tieto Energetické hviezdy sa môžu šíriť v uhle 360° v trojrozmernom biologickom systéme a tým zlepšiť krvný obeh a zmierniť únavu.3. Ďaleké infračervené žiarenie (FIR) si získalo názov 'žiarenie života'. TIENS Energetická hviezda dokáže uvoľňovať ďaleké infračervené žiarenie o vlnovej dĺžke 4-16 μm, ktoré ľudské telo dokáže ľahko absorbovať. Môže účinne zlepšiť mikrocirkuláciu v tele hrejivým a jemným spôsobom, podobne ako masáž. Štruktúra produktuVrstvy od vrchnej po spodnú sú nasledovné:

 1. Prvou vrstvou je antistatická žakárová tkanina, ktorá zaručuje príjemný vzhľad matraca a hladký, pre pokožku jemný povrch.
 2. Druhú vrstvu tvorí bavlna s aniónovou vrstvou z turmalínu.
 3. Tretia vrstva disponuje originálnou TIENS technológiou - vrstvou s Energetickými hviezdami, ktoré využívajú účinky magnetického poľa a polodrahokamu turmalín.
 4. Štvrtú vrstvu tvorí tkanina z čistej bavlny, príjemná na pokožku, odolná voči pretrhnutiu a ľahká na údržbu.
 5. Piata vrstva obsahuje práškový bambusový uhlík s čistiacimi vlastnosťami, ktorý má schopnosť viazať toxíny z prostredia aj z tela a absorbovať zápach.
 6. Poslednú, šiestu vrstvu tvorí 100% bavlnená látka.

Vlastnosti výrobku:1. Nie je potrebný žiaden prívod elektriny, matrac je bezpečný a pohodlný2. Patentovaná biotechnológia TIENS Energy Stars/TIENS Energetické hviezdy3. Ekologické materiály4. Zdroj pozitívnej, revitalizujúcej energie5. Klasický nadčasový dizajn, jednoducho prenosnýTIENS Matrac pre zdravý spánok je vhodný:Pre ľudí, ktorí potrebujú zlepšiť kvalitu spánku.Pre ľudí so zhoršeným zdravotným stavom.Pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť kvalitu svojho života.TIENS Matrac pre zdravý spánok nie je vhodný:Pre osoby trpiace veľmi vysokým tlakom a srdcovými ochoreniami. Ak trpíte takýmito stavmi, kontaktujte, prosím, pred jeho používaním vášho lekára. Varovanie:1. TIENS Matrac pre zdravý spánok vytvára biologické magnetické pole, ale neovplyvní magnetické pole iných prístrojov.2. Akékoľvek škvrny na matraci je možné čistiť iba čistou mäkkou handričkou s použitím čistej vody a neutrálneho čistiaceho prostriedku. Je možné prať pri teplotách pod 40 °C alebo chemicky čistiť.3. Používajte s reliéfnou vrstvou s žakarovým pleteným vzorom a výšivkou navrch a pruhovanou bavlnenou vrstvou nadol. Správnym používaním výrobku zaistíte, že bude správne fungovať a blahodarne pôsobiť na váš organizmus.4. Aby ste neovplyvnili magnetické pole, ktoré matrac vytvára, neukladajte priamo na matrac hodinky ani žiadne magnetické karty (napr. platobné karty s magnetickým prúžkom).6. Ak sa chcete vyhnúť poškodeniu matraca, neukladajte na neho žiadne kľúče, nožnice či ďalšie kovové predmety.7. Tento výrobok by nemali používať osoby s kardiostimulátorom. Vedeli ste, že:Vylučovanie toxínov je prirodzenou funkciou tela a prebieha v pravidelných cykloch. Nedostatok spánku môže tento cyklus negatívne ovplyvniť, čo má dopad na naše zdravie.Štúdium detoxikačného cyklu ukázalo, že s odstraňovaním toxínov začína lymfatický systém medzi 21:00 a 23:00, tento proces by nemal byť narušovaný. Nasleduje pečeň, ktorá vylučuje toxíny od 23:00 do 01:00, štafetu potom preberajú črevá od 01:00 do 03:00. Súčasne s týmto kostná dreň vytvára krv od polnoci do cca 04:00. Tri vyššie uvedené štádiá prebiehajú počas spánku. Keď medzi 03:00 a 05:00 začnú toxíny vylučovať pľúca, mal by byť človek v teple a prikrytý. Medzi 05:00 až 07:00 je optimálny čas, kedy toxíny z tela odstraňuje hrubé črevo.Ak si svoj život usporiadate tak, aby bol v súlade s cyklom detoxikácie, a zabezpečíte si dobrý spánok, nielen že získate viac energie a posilníte svoje telo, ale budete taktiež vyzerať oddýchnuto a vaša tvár ešte viac skrásnie. Existuje jedno príslovie: najkrajšia je žena, ktorá dobre spí a vyhýba sa škodlivým látkam - a platí to i pre mužov!

Ďalšie infomácie k TIENS Spánkovému systému nájdete tu:

TIENS Spánkový systém - prezentácia

Dobrú noc - leták

TIENS Vankúš pre zdravý spánok


Priemerný človek strávi tretinu svojho života spánkom na vankúši. Preto je mimoriadne dôležité vybrať si správny vankúš, ktorý udrží hornú polovicu tela počas spánku v správnej polohe, zmierni tlak a vyváži body na tele. TIENS Vankúš pre zdravý spánok pomáha normalizovať biologické magnetické pole ľudského tela, zlepšuje kvalitu vášho spánku, prináša vám pocit uvoľnenia a množstvo energie po dobrom spánku.

POPIS

Tradičná čínska medicína tvrdí, že spánok je najlacnejším a najdostupnejším prostriedkom udržiavania zdravia a zároveň podporuje dlhovekosť. Západná medicína tiež oceňuje hodnotu spánku a uvedomuje si, že je základnou potrebou ľudského tela. Je kľúčový pre zdravie tela aj mysle. V spánku sa regeneruje telo a teda jeho nedostatok má negatívny vplyv na našu náladu i výzor. Jednou z hlavných funkcií spánku je "vypnutie" aktivity centrálneho nervového systému. Počas toho zaháji jeho "regeneráciu", t.j. mozog opravuje prípadné "poškodenia" a ukladá do pamäti nové informácie. Z toho vyplýva, že spánok čistí mozog prostredníctvom rozličných biochemických mechanizmov, ktoré sú zodpovedné za dlhodobú pamäť. Spánok tiež ovplyvňuje fungovanie imunitného systému a vylučovanie určitých hormónov, napr. rastového hormónu. Podľa tradičnej čínskej medicíny počas spánku dochádza k eliminácii toxínov prostredníctvom lymfatického systému, pečene, pľúc a hrubého čreva. Jednotlivé štádiá tejto eliminácie prebiehajú medzi 21:00 a 7:00 - v dvojhodinových cykloch, preto je v tomto čase dôležitý nerušený spánok. Inak nedôjde k úplnému odstráneniu toxínov a to sa odzrkadlí na tom ako sa cítite.

TIENS Vankúš pre zdravý spánok vytvorený v súlade s tradičnou čínskou medicínou je vytvarovaný špeciálne tak, aby poskytoval ideálnu oporu krčnej chrbtici. Je vyrobený z ľahkej a mäkkej perlovej vlny, ktorá udržiava jeho tvar. Vďaka elastickým vlastnostiam vlny vankúš ponúka silnú oporu krku, pričom nevyvíja tlak na krčné stavce a tým predchádza stuhnutiu krku počas spánku spôsobenému gravitáciou. Vďaka kombinácii magnetického poľa, infračerveného žiarenia a záporných iónov vankúš podporuje správnu funkciu buniek tela a zlepšuje ich okysličenie. Spánok na TIENS Vankúši pre zdravý spánok pomáha harmonizovať biologické magnetické pole ľudského tela, prinášať úľavu od únavy, zlepšuje dĺžku a kvalitu spánku..

ŠTRUKTÚRA PRODUKTU

Antibakteriálne vlákno - čisté prostredie na spanie, bez roztočov

TIENS Vankúš pre zdravý spánok je vyrobený z antibakteriálneho vlákna s turmalínom, ktoré prešlo schválením akreditovanou inšpekciou SGS. Účinne obmedzuje rast baktérií a neobsahuje formaldehyd.

Jadeit - pomáha upokojiť nervovú sústavu

Jadeit stimuluje nervové zakončenia a poskytuje oddych mozgovým bunkám. Upokojuje nervovú sústavu.

Ametyst - prírodné sedatívum

Prírodný ametyst uľahčuje aktiváciu energetických dráh, eliminuje nespavosť a zlepšuje kvalitu spánku.

Vzdialené infračervené záporné ióny a TIENS energetické hviezdy v oblasti krku

Lúče vzdialeného infračerveného žiarenia podporujú cirkuláciu krvi, prostredníctvom mikrocirkulácie zrýchľujú regeneráciu buniek a prinášajú úľavu pri bolestiach krčnej chrbtice. Záporné ióny majú sterilizačnú funkciu, likvidujú roztoče, čistia vzduch a harmonizujú krvný obeh, odstraňujú únavu, uvoľňujú svalstvo krku a ramien.

Sieť častíc - priedušná a hypoalergénna tkanina

Sieť častíc je pletená z farebnej polyesterovej priadze vysokej pevnosti, sieťovina má pravidelnú hustotu a je hypoalergénna voči pokožke. Tkanina sa vyznačuje vysokou priepustnosťou vzduchu. V kombináciou s technikou vyšívania má výrobok vysokú úžitkovú, ale aj estetickú hodnotu.

EPE pena (perlová vlna) - ľahká a dolná voči nárazom

Perlová vlna je ľahký a mäkký materiál s dobrými tlmiacimi vlastnosťami, ktorý je použitý ako opora pre krk, čím odľahčuje tlak na krk a eliminuje poškodenie krku počas spánku pôsobením gravitácie.

PÔSOBENIE

Podľa tradičnej čínskej medicíny TIENS Vankúš pre zdravý spánok:

 • je oporou pre krčné stavce
 • zmierňuje únavu
 • pomáha upokojiť nervy
 • zlepšuje spánok

Ďalšie infomácie k TIENS Spánkovému systému nájdete tu:

TIENS Spánkový systém - prezentácia

Dobrú noc - leták