ANTISTRESOVÁ MASÁŽ HLAVY

reflexná

ANTISTRESOVÁ MASÁŽ HLAVY

Keď sa povie masáž, väčšinou si predstavíme masáž chrbtice, nôh alebo častí tela s väčšími svalovými partiami. Avšak svaly sa nachádzajú aj na hlave a aj keď sú menšie, môžu byť preťažené a v napätí pre stres a záťaž. To môže viesť k bolestiam hlavy, migrénam, nekvalitnému rastu vlasov, problémom so spánkom, únavou či úzkosťou.

Práve s týmito a ďalšími problémami vám môžu pomôcť masáže hlavy, ktoré vás môžu svojimi účinkami prekvapiť.

Benefity masáže hlavy

Masáže hlavy majú množstvo výhod a pozitívnych účinkov na fyzické aj psychické zdravie človeka. Keďže jestvuje viacero typov masáži hlavy, každá sa môže svojimi účinkami líšiť podľa toho, na čo je primárne zameraná. Vo všeobecnosti vám masáž hlavy môže priniesť tieto výhody:

  • Pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach – Tieto problémy bývajú spojené s napätím šije, krku a svalov hlavy, čo môže viesť k bolesti vystreľujúcej do hlavy. Pravidelnými masážami sa tieto napätia uvoľňujú, dochádza k zlepšeniu prekrvenia pokožky a tým aj k poklesu výskytu bolestí hlavy a migrén spojených s napätím.
  • Zlepšuje rast a kvalitu vlasov – Hlavne v Indii sa masáž hlavy používa aj na dosiahnutie pevnejších a hustejších vlasov. Masírovaním sa prekrví pokožka hlavy, čím sa zlepší aj schopnosť korienkov vlasov prijímať živiny. Výsledkom sú pevnejšie a lesklejšie vlasy a často sa zlepší aj suchá pokožka a problém s lupinami.
  • Pôsobí upokojujúco a zmierňuje stres – Masáž hlavy má blahodarné účinky na psychické zdravie a pohodu. Fyzický dotyk prispieva k duševnej pohode, vyplavuje hormón sérotonín, čím zlepšuje nápadu. Odstránenie svalového napätia zase prináša úľavu od stresu a úzkosti a navodzuje pocit uvoľnenia.
  • Prispieva k riešeniu problémov s nespavosťou – Problém zaspať alebo spať bez prebúdzania trápi mnohých ľudí, pričom často ide o varovný signál tela, že si naša životospráva vyžaduje zmenu. Nápomocnými môžu byť masáže hlavy, ktoré odstraňujú svalové napätie a navodzujú uvoľnenie, čím pomáhajú telu zrelaxovať a pokojne zaspať.
  • Môže prispieť k zníženiu vysokého krvného tlaku – Hypertenzia je vážny stav, ktorý sa často lieči len medikamentózne, pričom úprava životosprávy je kľúčová. Popri zmene stravovania a cvičení je vhodné začať s masážami hlavy. Pri pravidelnej masáži sa uvoľní napätie, zmierni stres, prekrví pokožka a výsledkom býva aj úprava hladiny krvného tlaku.
  • Prospieva celkovému zdraviu človeka – Masáž hlavy ma blahodarné účinky na celkovú nervovú sústavu. Môže byť skvelým podporným nástrojom pri problémoch s chronickými bolesťami, nespavosťou, zvýšeným stresom, úzkostnými stavmi či depresiou. Ďalej podporuje lymfatický systém, posilňuje imunitu, zlepšuje cirkuláciu krvi aj kognitívne zručnosti – sústredenie alebo pamäť.


   


Druhy masáží hlavy

Nejestvuje len jeden spôsob masáže hlavy, pričom každý je zameraný na iný cieľ. Najznámejšia je indická alebo ayurvédska masáž hlavy, ktorú ľudia v Indii poznajú už viac než 5 000 rokov. Pozostáva z radu techník pôsobenia tlakom na hlavu, krk, šiju a ramená. Aj v rámci ajurvédskych masáži je viacero druhov – pri niektorých sa pri masírovaní používajú oleje, pri iných sa hlava polieva liečivými tekutinami a bylinnými odvarmi, ďalšie sa vykonávajú nasucho.


Líšia sa aj dĺžkou procedúry a jej zameraním. Niektoré masáže sa poskytujú na uvoľnenie stresu, iné na uvoľnenie napätia z čela, na vyrovnanie dysbalancií čakier a dóší (3 zložiek tela podľa Ayurvédy), na vyčistenie upchatých prínosových dutín a ďalšie zase na podporu rastu vlasov. Dnes už masáže hlavy vykonávajú aj v západnom svete, predovšetkým fyzioterapeuti, ale aj maséri a kaderníci. Využívajú pritom akupresúrne body, krúživé a miesivé pohyby, poklepkávanie a ďalšie masážne techniky prispôsobené masáži hlavy.

 

Objednávka termínu : 0918 768 194

cena a dĺžka procedúry 

30 min. / 15 €

60min. / 30€